FARKINDAYIZ

Biz Herşeyin FARKINDAYIZ.


  Merhum MUHSİN YAZICIOĞLU ve yanındaki 5 Kişinin talihsiz Helikopter Kazası

  Paylaş
  avatar
  alpasy

  Mesaj Sayısı : 15
  Kayıt tarihi : 02/04/09

  Merhum MUHSİN YAZICIOĞLU ve yanındaki 5 Kişinin talihsiz Helikopter Kazası

  Mesaj  alpasy Bir Perş. Nis. 02, 2009 10:32 am

  Yazıcıoğlu'nun helikopteri düştü. Kaza yerine ulaşılabildi. İlk bilgiler korkutmuştu ama daha sonra sevindiren haberler gelmeye başladı


  BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nu Kahramanmaraş'tan Yozgat'a götüren helikopter Göksun ilçesi Çardak beldesi yakınlarında düştü. Kazada helikopterdeki 5 kişi yaralandı.

  İşte dakika dakika yaşananlar;
  ENKAZA HALA ULAŞILAMADI!

  20:08 Arama kurtarma çalışmaları giderek güçleşiyor. Enkazın Tüllüce mevkisinde olabileceği yolundaki istihbarat üzerine burada yoğunlaştırılan aramalarda enkaza rastlanmadı. Bunun üzerine aramaların Sisli Köyü mevkisinde sürdürülmesine karar verildi. Arama çalışmalarına katılan ekiplerin Sisli Köyü mevkisindeki çalışmaları sürüyor.

  19:53 BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nu taşıyan helikopterin düştüğü bölgedeki Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesi Çardak beldesi Belediye Başkanı Hami Özdil, arama çalışmasının sürdüğünü söyledi. Özdil, şu saate kadar arama kurtarma çalışmalarının sürdüğünü ancak enkaza ulaşılamadığını açıkladı.

  19:14 BBP partisinden yetkililer canlı yayında kazayla ilgili soruları
  cevapladı;

  Açıklama şöyle;

  Dua etmemiz lazım. Genel Başkanımızla birlikte kazada yaralanların tamamı

  kısa sürede umarız ailelerina kavuşur. Maraş'ın Candar'lı Beldesi Beril Dağları civarında düşmüştür. Alınan sinyallerle birlikte helikopterin düştüğü nokta belirlenmiştir.

  Sayın Cumhurbaşkanı bu konuda hassas biçimde bilgilenmiştir. Sayın Başbakanımız, Başbakanlık müsteşarı başkanlığında bir kriz masası oluşturdu. Bizde bir kriz masası oluşturduk. Helikopterin düştüğü yer tespit edilmiş durumda. Ulaşmada bir sorun yaşanıyor, şu anda iki adet gece görüşlü helikopter ile bir adet CASA uçağı bölgedeki arama kurtarma çalışmalarına katılmış durumdadır.

  19:00 Başbakanlık, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nu taşıyan helikopterin enkazının koordinatlarının tespit edildiğini açıkladı.

  18:43- Muhsin Yazıcıoğlu'nun evinde ise endişeli bekleyiş sürüyor. Yazıcıoğlu'nun eşi Gülifer Yazıcıoğlu'da doktor kontrolünde tutuluyor.

  TSK'DAN GECE GÖRÜŞLÜ HELİKOPTER

  18:41- Türk Silahlı Kuvvetleri, bölgedeki arama kurtarma çalışkmalarına katılıyor. TSK, bölgeye gece görüşlü helikopter gönderdi.

  KAYSERİ VALİLİĞİ: YENÜZ ULAŞILAMADI

  18:39- Kayseri Valiliği'nden yapılan açıklamada bölgeye henüz ulaşılamadığını açıkladı. Bu arada bölge hastaneleri teyakkuz halinde.

  BÖLGEDEN ÇELİŞKİLİ HABERLER GELİYOR

  18:21- Bölgeden çelişkili haberler geliyor. Kahramanmaraş Valisi Tanıklar, enkaza ulaşılamadığı yönünde açıklama yaparken Sivas Valisi, yaralılara ulaşıldığı yönünde bir açıklama yaptı. BBP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın Topçu, Sivas Valisi ve bölgedeki jandarma kaynaklarından alınan bilgilerin bu yönde olduğunu söylerken, yaralıların Kayseri'ye iletildiğini açıkladı.

  Yaralılar için zaman daralıyor. Bölgede hava tamamen karardı. Arama kurtarma çalışmaları konusunda ise bölgeden çelişkili açıklamalar geliyor. BBP Genel Merkezi'nden yapılan açıklama ne yazıkki resmi kaynaklar tarafından henüz doğrulanmadı.  BÖLGEDEN ÇELİŞKİLİ HABERLER GELİYOR

  18:21- Bölgeden çelişkili haberler geliyor. Kahramanmaraş Valisi Tanıklar, enkaza ulaşılamadığı yönünde açıklama yaparken Sivas Valisi, yaralılara ulaşıldığı yönünde bir açıklama yaptı. BBP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın Topçu, Sivas Valisi ve bölgedeki jandarma kaynaklarından alınan bilgilerin bu yönde olduğunu söylerken, yaralıların Kayseri'ye iletildiğini açıkladı.

  Önemli Not: Yaralılar için zaman daralıyor. Bölgede hava tamamen karardı. Arama kurtarma çalışmaları konusunda ise bölgeden çelişkili açıklamalar geliyor. BBP Genel Merkezi'nden yapılan açıklama ne yazıkki resmi kaynaklar tarafından henüz doğrulanmadı.

  VALİ: ULAŞILAMADI


  18:18- Kahramanmaraş Valisi Mehmet Niyazi Tanıklar, Habertürk'te yaptığı açıklamada, yaralılara henüz ulaşılamadığını söyledi. Bölgenin olağanüstü zor koşulları bulunduğunu ve tahmin edilen bölgenin kar altında olduğunu söyleyen Tanıklar, bölgedeki yerel halkında arama kurtarma çalışmalarına katıldığını ifade etti. Kendisinin de kaza bölgesine hareket ettiğini ve bölgeye ulaşmak üzere olduğunu söyleyen Tanıklar, İçişleri Bakanlığı'nın kazayla ilgili gereken hazırlıkları yaptığını kaydetti.

  18:00- ABDULLAH GÜL'DEN AÇIKLAMA

  Yakın bir arkadaşımdır ve önemli bir siyasi partinin genel başkanıdır. Şu an henüz olay yerine ulaşılamamıştır. Tüm görevliler ulaşmak için büyük bir gayret içerisindedir.

  17:00- Saat 13.30'da Kahramanmaraş'tan hareket eden Yazıcıoğlu ile 5 kişinin bulunduğu özel helikopter ile Maraş'ın Göksun ilçesi civarında temas kesildi.

  Bunun üzerine teknik ekiplerin yaptığı araştırmada helikopterin Çardak beldesi yakınlarında bir dağın eteğine düştüğü anlaşıldı.

  SEVİNDİREN HABER GELDİ

  İlk bilgiler kazada ölen hiç kimsenin olmadığı yönünde. Bu arada Ulaştırma Bakanlığı, helikopterle bağlantının tamamen kesildiği ve enkaza cep telefon sinyalleriyle bulunduğu açıklandı.

  AYAĞI KIRILDIĞI İDDİASI: Yazıcıoğlu'nun ilk bilgilere göre ayağının kırıldığı öğrenildi... Emniyet kaynaklarından gelen bilgiler bu yönde oldu...

  VALİ'DEN GELEN SICAK AÇIKLAMA

  Kayseri Valisi Mevlüt Bilici de, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'na ulaşıldığını bildirdi.

  Bilici, ''Bana gelen bilgilere göre, kurtarma ekipleri olay yerine ulaştı. Muhsin Yazıcıoğlu yaralı, şuuru açık"dedi.

  Yazıcıoğlu'nu taşıyan helikopterin, Kahramanmaraş'tan Yozgat'a giderken Kayseri Erkilet Havaalanı'nda yakıt ikmali yapacağı öğrenildi.


  SİZİ ÜMİTLE BEKLEMEK GÜZELDİ KEŞKE KÖTÜ HABER GELMESEYDİ BÜYÜK BOZKURT
  avatar
  Admin
  Admin

  Mesaj Sayısı : 12
  Kayıt tarihi : 01/04/09

  Geri: Merhum MUHSİN YAZICIOĞLU ve yanındaki 5 Kişinin talihsiz Helikopter Kazası

  Mesaj  Admin Bir Perş. Nis. 02, 2009 10:37 am

  Bu olay gerçekten beni derinden yaraladı. Paylaşım için teşekkür ederim. Hepimizin başı sağolsun.

   Forum Saati Paz Ocak 20, 2019 5:12 am