FARKINDAYIZ

Biz Herşeyin FARKINDAYIZ.


  Bozkur'un Anlamı Nedir?

  Paylaş
  avatar
  Admin
  Admin

  Mesaj Sayısı : 12
  Kayıt tarihi : 01/04/09

  Bozkur'un Anlamı Nedir?

  Mesaj  Admin Bir Perş. Nis. 02, 2009 9:54 am

  NEDEN BOZKURT?

  Bir birlerini takip etmis olan bir çok Türk nesillerinin ortak mali olan millî destan parçalarimizda, Türklere yol göstericilik yapan, Türkleri zaferlere götüren sembol...

  Her milletin tarihi bir veya bir takim mitoloji ile baslar. Yazi icad edilmeden evvel mitolojiler vardi. Agizdan agiza söylenerek, nesilden nesile geçiyordu. Yazi icad edildikten sonra, o zamana kadar halkin agzinda dolasan ve bir milletin topyekûn yasantisinin izahi demek olan mitoloji (yahut mitoloji seklindeki yazi) yazilmaya baslandi. Her milletin mitolojisi gibi Türk mitolojisi de yanliz bir kisi tarafindan yazilmadi. Önce Hikâye ve masal yazmaya merakli olan kimseler, bulunduklari yerdeki hikâye ve masallari halkin agzindan dinliyerek yazdilar. Uzun tarih içinde hikâye ve masallardan bir kaç tanesini küçük bir brosürde yazip topluyanlar oldu. Böylece 8-10 Mitoloji (hikâye) bir kitapta toplanmis oldu. 8-10 Mitolojiye, yeni mitolojiler ileve edenler oldu. Böylece 15-20 Mitoloji bir kitapta toplanmis oldu. Böylece daha büyük bir mitoloji kitabi yazilmis oldu.

  Íngilizler için Aslan, Ruslar için ayi, Íranlilar için Pars, yahut kaplan, Japonlar için ejder. Ítalyanlar için Romüs ve Romülüsü Kurt ne ise, Türkler için de Bozkurt odur. Bir aydin kisinin Bozkurd'u kabul etmemesi, aydin geçinen bu insanin kendi milli tarihini bilmemesi, milli tarihi ret ve inkâr etmesi demektir. Kendi milletini ve onun bayragini kabul etmemesi demektir. Kurdu kabul etmemek, en azindan büyük ecdadi inkâr etmek, tanimamaktir.

  Kendi milletine ve milliyetine hürmet etmiyene kimse hürmet ve itibar etmez.

  Türk milletinin yaratilis destaninda kurt karsimiza öyle bir hasmet öyle bir mânâ ile çikiyor ki, ona gönül vermemek elden gelmiyor. Türklügün bilincine varmis olan herkesin onu benimsememesi mümkün degil.


  Farklı kaynaklara göre TÜRKlerin BOZKURT kullanmasındaki amaç BOZKURT'un tıpkı TÜRKler gibi asil, özgür ve hür olmasından kaynaklanır. TÜRKler her koşulda başka milletlerin himayesinde kalmamış ve bağımsız bir TÜRK devleti kurmuşlardır. BOZKURT larda esaret altında yaşamayamazlar. Ne olursa olsun her koşulda bağımsızlıkları için savaşmış ve mücadele etmişlerdir. Tutsak etmeye çalıştıkları BOZKURTlar ya bir yolunu bulup kaçmıştır yada ölmüşlerdir. Biz BOZKURTLAR gibi asil, özgür ve hür bir milletiz.

   Forum Saati Paz Ocak 20, 2019 4:48 am